Forum Dyskusyjne

MiMO Multimedia oferuje Państwu projektowanie i przygotowywanie internetowych forów dyskusyjnych.
Fora dyskusyjne są w tej chwili modną formą grup dyskusyjnych w internecie. Są prowadzone praktycznie przez wszystkie portale, większość wortali, znaczna liczba ISP. Są też bardzo powszechne na stronach różnych instytucji, czasopism, przedsiębiorstw, uczelni itp. a także spotyka się liczne fora zakładane zupełnie prywatnie.

Fora dyskusyjne - są przeniesioną do struktury stron WWW formą grup dyskusyjnych, które służą do wymieniania się informacjami i poglądami między osobami o podobnych zainteresowaniach za pomocą przeglądarki internetowej.

Zasady działania forum:
Forum dyskusyjne od strony technicznej jest zazwyczaj rozbudowanym skryptem działającym w technologii CGI, PHP lub ASP, które jest stworzone osobiście przez administratora strony WWW lub też adaptuje z gotowego skryptu, z których wiele jest dostępnych jako darmowe oprogramowanie.
Najczęściej oprogramowanie do prowadzenia forum daje właścicielowi lub administratorowi możliwość zdefiniownia kilku pierwszych forów, które podzielone są na tematy zwane też wątkami. Wątki mogą też tworzyć użytkownicy pisząc nową wiadomość do danego forum. Następni inni użytkownicy mają możliwość odpisania na wiadomość, od której zaczoł się wątek, co prowadzi do jego kontynuacji.
Wybranym, najbardziej aktywnym użytkownikom administrator może przydzielić prawa moderatorów, które pozwalą im na tworzenie nowych for, kasowanie wiadomości, blokowanie wątków itp. najczęściej zgodnie z obowiązującym na danym forum regulaminem (użytkownicy muszą stosować sie do przyjętego regulaminu). Na wielu rozbudowanych forach funkcjonują całe hierarchie moderatorów, z zakresem praw i obowiązków, które kontrolują administratorzy forów, z kolei na innych moderatorzy są demokratycznie wybierani przez ogół użytkowników, lub nawet po prostu losowo.