Fanpage na Facebook

Co to jest Fanpage

 

Facebooku daje każdemu możliwość założenia tzw. fan page - czyli profi publiczny dostępny dla każdego. Nie budzi wątpliwości, że fanpage na facebook jest teraz bardzo popularny - pozwala on bowiem na promowanie marki, produktu firmowe, portfolio artystycznego, organizacji czy też firmowej strony www.


Profil zwykły a publiczny:

 

Facebook daje nam możliwość założenia profilu prywatnego jak i strony firmy. Pomiędzy profilem zwykłym a publicznym jest kilka znaczących różnic. (odsyłamy do lektury: http://www.searchenginejournal.com/facebook-group-vs-facebook-fan-page-whats-better/7761)

Fan page, tak samo jak facebook zresztą, jest obecnie popularny. Zaopserwować można stale rosnącą ilość fan pagów które zakładają różne marki, zarówno globalne, jak i lokalne. Na tą chwile większość testuje, ale wśród tych największych fan page jest już ważnym elementem istnienia ich marki w Internecie.


Prowadzenie FanPage:

 

Zaczynamy pomysłem na strone w Facebook. Przed nami długa droga podczas której należy wykazać się systematycznością w prowadzeniu profilu publicznego - jedynie wtedy Facebook może stać się dla nas narzędziem które przyniesie nam konkretne i wymierne korzyści.

 

Zalety prowadzenia FanPage:

 

Jest wiele powodów dla których warto założyć stronę na Facebooku, np. :

- Facebook jest skutecznym narzędziem promocyjnym - dostępnym za darmo
- obsługa Facebooka jest prosta

- Dzięki Facebookowi można budować społeczność wokół Twojej firmy, produktów i usług

- Facebook pozwola na nawiązywanie nowych kontaktów, które pozwolą Ci na tworzenie nowej bazy klientów - zarówno aktualnych jak i potencjalnych.

- Facebook pomoże Ci w stworzeniu elementu zaangażowania u odbiorców

- Fanpage wspiera zasade interakcji: użytkownicy mogą wymieniać opinie i w komentarze

- z pomocą Fanpage na Facebook masz możliwość reklamowania swojej strony www i kierowania ruchu internautów z Facebooka wprost na swoją witryne www.